Společná televizní anténa

Společná televizní anténa (dále STA) je systémem společného příjmu televizních, rozhlasových a satelitních signálů v bytových domech. 
DVB-T (z anglického Digital Video Broadcasting – Terrestrial) je standard digitálního televizního vysílání přes pozemní vysílače.


Na rozdíl od analogového vysílání jsou programy v reálném čase převáděny do datového toku a společně komprimovány (v současnosti se nejvíce používá formát MPEG-2, výjimečně dokonalejší MPEG-4), což umožňuje daleko lepší využití frekvenčního spektra.satellite home

 

Prakticky to znamená, že na jednom kanále místo jedné televizní stanice vysílá tzv. multiplex, který může obsahovat hned několik televizních stanic, rozhlasových stanic a doplňkových služeb, ke kterým patří zejména EPG (Electronic Program Guide, Elektronický programový průvodce), superteletext, popř. další interaktivní služby (on-line nákupy, hlasování, e-mail, jednoduché hry).


DVB-T2 (z anglického Digital Video Broadcasting – Terrestrial) je standard digitálního televizního vysílání přes pozemní vysílače. DVB-T2 vychází z původního standardu DVB-T. Oproti předchozí verzi nastalo několik změn, avšak hlavní podstata a rozdíly oproti analogovému vysílání zůstaly zachovány. Televizní stanice jsou shlukovány do tzv. multiplexů. Datový tok je komprimován do licencovaných formátů MPEG-4 či HEVC (umožňuje tzv. UHDTV s vysokým rozlišením).


DVB-S je první generace standardu DVB - digitálního televizního vysílání přes satelit. Je používán v celé Evropě a ve větší části zbytku světa. Pro transport obrazových a zvukových streamů včetně doprovodných dat (teletext, EPG), je použita modulace QPSK. Samotná DVB-S počítá pouze s obrazovou kompresí MPEG 2 a zvukovým kodekem MPEG 1/layerI/II, aby se zajistila předepsaná kompatibilita s DVB-S přijímači, protože ty jiné kodeky neumí. Rozšíření přišlo až s normou DVB-S2. 


DVB-S2 je druhá generace standardu pro satelitní vysílání audiovizuálních streamů a doprovodných dat (teletext, EPG) pomocí telekomunikačních satelitů. Vznikla rozšířením standardní normy DVB-S a počítá se u ní i s využitím komprese MPEG4/AVC která je často spojena (není to ale pravidlem) s vysíláním ve vysokém rozlišení obrazu - HDTV. Zvuk se často přenáší jako AC-3 stream ve formátu Dolby Digital. 

 

 Společnost ELMONT-CZ nabízí komplexní řešení rozvodů televizního signálu ze satelitních či televizních antén, od přípravy po finální realizaci tak, aby vyhovovaly specifickým potřebám každého zákazníka. 


Provádíme:


Montáže a zapojení společných televizních antén. 
Montáže satelitních přijímačů. 
Měření signálu. 
Opravy a seřízení televizního a satelitního příjmu

 


Cenová nabídka s kalkulací ZDARMA je samozřejmostí.


 

 

REFERENCE MJSTRECHY

 

 

 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


mobil


 +420 605 002 066